1407 کجا و چی هستی؟

من کجا هستم و چی هستم؟

پرسشی برای اینکه از همین حالا تحولی را در زندگی خود آغاز کنیم.

بخش عظیمی از مردم همیشه به دنبال مقصر هستند ،که البته درست هم هست!

به فرض   مقصر همه ی بدبختی های عالم ، من  یا یکی مثل من  باشد ! حالا که چی؟

 میگویند  مردی میرود نزد کشیش های رند که مشغول فروختن زمین های بهشت به مردم ساده بودند و کل  جهنم را یک جا میخرد ، تا مردم دیگر به  جهنم نروند و می گوید  من دیگر به کسی زمین جهنم را نمی فروشم !نا چارهستید بروید به بهشت!

 حالا شما خودتان بروید دنبال کارهایتان در زندگی!

در زندگی شما چه کسانی برای موفقیت و یا شکستتان نقش داشته اند؟

 همه میگویند پدر و مادر ، همسر ، دوست ، خواهر، برادر… تمام این آدمها  تا زمانی در  زندگی  شما  نقش داشتند  که خودتان میخواستید! الگوی شما  بوده  و در تغییر زندگی تان نقش  داشته  باشند!  تا وقتی که خودتان بفهمید چه چیز درست است و چه چیز نا درست است.

 تا همان سن ده دوازده سالگی است.سیگار میکشید میتوانید انتخاب کنید میدانید سیگار برای شما خوب نیست اما میکشید این همان انتخاب است نیست؟

بخش زیادی از جامعه  هم در طول این مدت  بشدت تلاش کردند ،این همه برج ساخته شده چه کسانی خریدند؟ این همه ماشین تولید  و فروخته شد، چه کسانی خریدند ؟ این همه بیمارستان ساخته شد چه کسانی فارغ التحصیل رشته های مختلف دانشگاهی شدند؟

 و این همه دکتر و مهندس از کجا آمده ؟این همه سفر های خارجی را چه کسانی رفتند؟

کافیست قلم و کاغذی بردارید و برای خودتان بنویسید در سال 1407 کجا هستید و چی هستید هر سنی دارید مهم نیست همینقدر که بفهمید کافیست بعد تازه متوجه میشوید باید از جایی شروع کنید آن نقطه همین حالا است و تک تک قله های سخت را باید فتح کنید پس قدم بر دارید ننشینید اجاه ندهید دل سرد بشوید به دیگران احترام بگذارید با شکستن دیگران شما موفق نمی شوید خانواده و اطرافیانتان را دوست بدارید و چیزی برایشان کم نگذارید در حد تلاشتان اما به پیش بروید به هدفتان نزدیک و نزدیک تر شوید .

صحبت زیاد است من میگویم انسان باید تلاش کند و به آینده  امید وار باشد به این فکر نکند که نمی شود، تلاشش را بکند و به خدا وند توکل کند!

این جمله زیبا  را در یاد داشته باشیم که:

من همیشه یک جفت کفش در کمدم دارم ،چون به معجزه ایمان دارم.(نیک وویچیچ)

یا حق.

جعفر صابری