جای شهدا خالی

چند ماهی از پایان جنگ و دفاع مقدس گذشته بود فکر میکنم دی یا بهمن 1367 که تمام تصاویر  شهدای طلبه اتوبان تهران قم را جمع کردند و اعلام کردند این تصاویر باعث میشود رانندگان در هنگام رانندگی توجه شان از مسیر منحرف گردد و برای جان مسافران خطر ناک است !

این که پس چرا  بیلبورد های تبلیغاتی حواس رانندگان را پرت نمی کند و اتفاقاً طوری نصب شده که نظر آنها را هم جلب کند بماند!

چند نماد و تندیس  به یاد شهدا در بعضی شهرها ی کشور درست شده که تلاش قابل ستایشی است، هرچند می توانست بسیار زیبا تر  طراحی و یا ساخته شود .اما ساخته شد و سپاس از این قدر شناسی مسئولین محترم، اما خود قضاوت کنید وقتی وارد شهری میشوید تصاویری رنگ باخته از چند شهید را می بینید که بدلیل بارش برف و باران و تغییرات جوی  دیگرهیچ زیبایی ندارد  ای کاش   میدانستیم که با کم رنگ شدن همین چند نماد چقدر ارزشها و اعتقاداتمان کم رنگ خواهد شد!

روزگاری که سرگرم دفاع در جبهه های جنگ بودیم میدانستیم روزی لوله توپ هایمان خنک  خواهد شد و فرزندانمان با پرسش چرا جنگیدید در مقابلمان  خواهند ایستاد.

آنها که جنگیدند و بی ادعا همه چیزشان را در کف اخلاص گذاردند جنگیدند تا وطنشان بماند و فرزندان این آب و خاک لبخند بزنند و شادی کنند .جنگیدند تا در جای جای ایران پرچم سه رنگش افراشته بماند و باور داشتند که با رفتنشان هستیم که از ارزشهایشان دفاع کنیم .

 به خود بنگریم آیا حتی  از نابود شدن تصویرشان در گذر زمان جلوگیری کرده ایم ؟

بماند از اندیشه هایشان !

آیا آنها که به لطف جان فشانی آن شیر مردان امروز هستند میدانند که  هر یک از پایه های صندلی ریاستشان بر روی چند  پیکر شهید قرار گرفته؟

آخرین باری که برای ادای احترام بر سر مزار شهیدی رفتند کی بوده؟

در طول روز هفته ماه و یا سال،  چند بار در دل یاد شهیدی را زنده میکنند؟

 دوستی میگفت از شورا یاری محله با من تماس گرفتند که استاد شما جزء مفاخر محله و شهر ما هستید اگر امکان دارد تصویری از چهره خودتان بدهید تا در سرای محله  در تابلو مشاهیر محله قرارش دهیم و من گفتم ای وای بر ما که هر روز از زیر تابلو کوچه شهید می گذریم و حتی               نمی دانیم خانه شهید کجا هست چه برسد به اندیشه آن شهید ، مردان و مشاهیر واقعی  این شهدای گمنام هستند جوانانی که در نوجوانی و جوانی هر یک ،هزار علامه و عالم را با صداقت و درستیشان درس میدادند.

یاد مان باشد:

گفت فحشا در کجا آید پدید.

گفتمش در کوچه های بی شهید

بی شهیدانند بی سوز و گداز

بر سر سجاده های بی نماز

گفت فحشا در کجا آید پدید.

گفتمش در کوچه های بی شهید

بی شهیدانند بی سوز و گداز بر سر سجاده های بی نماز

بی شهیدان را غم لیلا کجاست ؟

سوز و اشک و آه و واویلا کجاست؟

  یا حق

جعفر صابری[ سه شنبه سی و یکم تیر ۱۳۹۹ ] [ 16:10 ] [ روابط عمومی دفتر آقای دکتر جعفر صابری ]نظر بدهیدجعفر صابری/جای خالی پرورش

جای خالی پرورش

همه ی ما والدین بیش از هر چیز نگران آینده  فرزندانمان هستیم و با توجه به پدید آمدن شرایط فعلی باید کاری شایسته بنمائیم .

وجود شبکه های اجتماعی و بازی های کامپیوتری و آنلاین و همه این موضوعات بسیار خطر ناک شده و اگر کنترل و نظارت درستی توسط ما والدین صورت نگیرد اندک فرسودگی و بیماری های جسمی نیز به بیماریهای  روحی و روانی فرزندانمان افزوده خواهد شد.

البته باید بپذیریم که خود ما نیز بعنوان والدین کم یا زیاد دچار بیماری آنلاین بودن هستیم و از تحرک اتمان  بشدت کاسته شده است.    

اما با نگاهی به کودکی ونو جوانی خودمان تازه متوجه میشویم که فرزندانمان چقدر در خطر نابودی هستند .نه طبیعتی و نه خوراک مناسبی و نه فرصت پرورش افکار مثبت و اندیشه های سازنده برای ایشان محیا نیست و بدلایل مختلف ازجمله معیشتی و اقتصادی هر یک از ما در گیری های فراوانی داریم تا بتوانیم لااقل شکم اهل خانه را سیر نمائیم .

غافل از اینکه روح و روان فرزندانمان نیز نیاز به تغذیه سالم دارد.

دوستان ما در موسسه آشتی ،برآن شدند تا با بکار گیری از تجربه و یاری عزیزان دلسوز و شما والدین گرامی در این تابستان پیش رو  قدمی هر چند ناچیز بر دارند و با تشکیل دوره های حضوری و غیر حضوری شرایط مناسبی را برای کودکان و نوجوانان بخصوص بین سنین هفت تا 16 سال بردارند.

این برنامه ها که بیشتر شامل آموزش های پرورشی  میباشد در محیط های استاندارد و روشهای پیشرفته جهانی خواهد بود و مربیان گرامی سعی می نمایند تا نوجوانان عزیز  این سرمایه های ملی کشور مان نگاهی تازه و متفاوت به اطرافشان داشته باشند.

جای تأسف است که ما بار ها میشنویم ای کاش این کشور نفت نداشت !

این که ما نمی توانیم از  منابع طبیعی و الطاف خداوند شایسته و بایسته بهره مند شویم بدون شک ریشه در ضعف مدیریت ما دارد و ما باید مواد ارزشمند معدنی را به طور شایسته ای به سود دهی برساندم وحال خود قضاوت نمائید آیا نسل جوان و پویای ایرانی جزء بهترین سرمایه های خدا داد ما نمی باشند که باید به شکلی مناسب پرورش و آموزش ببینند ؟

خوشحال میشویم با ما باشید و راهنمای ما.

برای شرکت در این همایش یا بهتر بگویم خیزش ملی  و همیاری و شرکت دادن فرزندانتان با ما در تماس باشید از راه شماره تلفن :09124863965 شایان ذکر است حتی دوستان عزیزمان از  شهرستانها و روستا های کشور عزیزمان نیز میتوانند با ما در تماس باشند تا از برنامه های ما بهره مند گردند.

از لطف شما سپاسگزارم

یا حق

جعفر صابری