فیلم و تصاویر دیدار با استاد حسسین محجوبی

روی تصاویر کلیک کنید تا فیم را ببینید

استاد حسین محجبوی در حال  نوشتن هدیه برای دکتر جعفر صابری

تصویر استاد حسین محجوبی و مهندس محمد باقر خانلر خانی و دکتر جعفر صابری

“>

استاد حسین محجوبی در مقابل دوربین تلویزیون آشتی  برای دیدن صاحبه روی تصویر کلید کنید

دفتر کار استاد حسین محجوبی 

“>

تقدیر مدارس ماندگار از استاد حسین محجوبی  

کتاب روز شمار عمر استاد و زندگی نامه وی 

جعفر صابری در گالری استا د حسین محجوبی 

جعفر صابری خبر دانشگاه مجازی را اعلام نمود

مرکز آموزشی برای یاری به مهاجرین و پناهندگان در تمام مقاطع تحصیلی از ابتدایی تا دانشگاه حتی فنی و حرفه ای بصورت کاملاً مجازی تاسیس شده است.

روی تصویر کلیک کنید:

 خبر تاسیس اولین مرکز مجازی آموزش در موسسه آشتی برای مهاجرین و پناهندگان 

در جمع کار آفرینان نمونه 1400 سالن اجلاس صدا و سیما عصر روز پنج شنبه 8مهر ماه 

جناب آقای سردار علی زاده ریاست نخبگان ریاست جمهوری در این نشست 

جناب آقای دکتر مهدی صفایی کار آفرین نمونه کشور و ورزشکار بنانم

جناب پروفسور احمد سوزنچی کار آفرین نمونه و مدیر شرکت روغن کارانا 

تصویر کار آفرینان نمونه کشور 1400

موضوعات مرتبط: تصویر، گزارش

[ چهارشنبه هفتم مهر ۱۴۰۰ ] [ 14:26 ] [ خبرنگاران ]

نظر بدهید ]

دارالفنون

صبح روز اول مهر 1400 در مدرسه تاریخی دارالفنون 

تقدیر از جناب مهندس ابوطالب دور اندیش  دانش آموخته دارالفنون

جناب مهندس حسین صادقی مدیر مدرسه ماندگار هنرسرای فنی بهبهانی

جناب آقای مهندس اصغر هدائی و ریاست مهحترم هنرستان ماندگار فنی تهران

و خبر تاسیس اولین مرکز مجازی آموزش در موسسه آشتی برای مهاجرین و پناهندگان 

سکانس عاشقانه

روی صحبتم با دوستان و عزیزان همکاری است که کمتر وقت میگذارند تا از عشق بگویند و برای جذاب شدن فیلمهایشان از هر حربهای استفاده مینمایند اتومبیل های گران قیمت ساختمانهای مجلل  بازیگران ستاره و …اما از عشق و دوست داشتن واقعی هیچ نمیگویند هنری که برایش مثل خیلی چیز های دیگر انقلاب کردیم این روز ها بطور کل از بین رفته یا اگر کم لطفی نکنیم خیلی کم رنگ شده دیگر صحبت از عشق و دوست داشتن در میان مردم کوچه و بازار نیست دیگر در فیلمهای ما مرد داستان پدر خانواده هیچ ارزش و مقامی ندارد و مادر فقط در حاشیه است خانه و خانواده وجود ندارد سفره های که به دورش بنشینند و شکر خدا را بنمایند دیگر نیست سینما و حتی تلوزیون ما کمتر به سراغ سوژه های مردمی و آمیانه میروند همیشه یک دروغ یک خیانت و الگوهای رفتاری بسیار زشت ترغیب میشوند و دیگر به نقش تربیت  در خانواده توجه نمی کند .

یادش بخیر روزگاری سریال همسران و یا آینه عبرت و یا آینه پخش میشد و در آن سعی میکردند روابط ساده بین مردم را به نمایش بگذارند.

 اخلاق و رفتار و گفتار حتی پوشش آرایش  مجریان همه سراسر الگوهای اجتماعی برای بیننده بود.

آیا رفتارهاو یا گفتارهای بعضی از مجریان نه فقط در ایران بلکه در جهان مورد تائید است؟

برای جذب مخاطب هر ناهنجاری صحیح است؟

شوربختانه بدلیل نوع شغلی و برخورد های اجتماعی که داشته و دارم انبوهی از افراد را میشناسم که دچار این بحرانهای رفتاری شده اند و هرگونه رفتار ناشایستی را  به دلیل  عرف شدن در جامعه میپزیرند .

حتی بسیاری از سخنرانان اانگیزشی در بیان موضوعات پا را از حد خود فرا گذرانده و بدون توجه به مهمترین موارد روانشناسی و آسیب شناسی هر گونه مطلبی را بیان مینمایند. و صد البته متاسفانه شبکه های اجتماعی نیز در این میان بی تقصیر نیستند و ابزاری شده اند تا این گونه افراد با به چالش کشیدن ذهن مخاطبین خود آنهارا در مسیرغلطی قراربدهند تا برای بدست آوردن منابع مالی بیشترهر کاری را معقول و منطقی بدانند.

 چند درصد از ما فیلمهای خانوادگی میبینیم و چقدر این فیلمها در سینماهای ما یا تلویزیون جذب مخاطب داشته و دارد.

 چرا بیشتر برنامهای آموزشی خانواده به میز گرد و سخنرانی ختم میشود نقش بسیار سازنده فیلم و سریال چرا نادیده گرفته میشود .

چرا برنامه ای با رویکرد خانواده و روابط همسران و والدین با فرزندان کمتر جای بین مخاطب دارد.

نقش عشق و دوست داشتن و محبت و زندگی طبیعت و محیط زیست احترام به والدین و حقوق کودکان و نوجوانان بهتر نیست بیشتر دیده شوند.

هنرمندان عزیز بد نیست به این موضوع بیشتر توجه نمایند و کار های فاخری را در دستور اجراء قرار دهند و حمایت های دولتی از این برنامه هاباید بشدت افزایش یابد چرا که این نوع فرهنگ سازی از آسیب های اجتماعی بیشتر می کاهد باور کنیم یک فرد معتاد آسیبی که به پیکرجامعه میزند بسیار زیاد است این که خداوند در قرآن می فرماید نجات یک انسان  نجات یک جامعه بشری است میتواند همین باشد .

امید وارم بتوانیم به این درجه از انسانیت برسیم .

 یاحق

جعفر صابری


 قلم

مطالب زیادی درباره قلم نوشته شده است، اما مطلب من از نقش قلم در زندگی بخصوص تحصیلاتم است.

شروع تحصیل باید با مداد می نوشتیم آن روزها مدادها سیاه و یا قرمز می نوشت مدادهای سیاه بعضی هایشان بر سرش پاکن داشت و بدنه آن ها یا صاف بود و یا چند ضلعی بودند.

وقتی معلم و یا مرحوم پدرم میدید من مطالب را بد خط نوشتم یا غلط اولین کاری که می کرد می گفت مدادت را بده اوایل متوجه نبودم و هرچه دم دستم بود می دادم چون اولین بار که مداد را دادم دست معلمم آن را گذاشت بین انگشتم و با دستان درشتش دستم را در دست گرفت و فشار داد درد در تمام اندامم پیچید آنقدر که هنوز به یاد دارم می دانم خیلی ها که هم سن و سال من هستند وقتی از درد مداد بین انگشت می گویم اشک در چشمانشان حلقه میزند و دردش را به یاد می آورند.

بعد ها یاد گرفتم قلم درد قلم هایی که چند ضلعی هستند بیشتر از آن ها است که صاف بودند. برای همین وقتی معلم میگفت مدادت را بده آن ها را میدادم ولی یک معلم داشتیم که گویا در کودکیش او نیز دانسته بود مداد صاف دردش کمتر است برای همین بدون اینکه بپرسد مدادی را برمیداشت که چند ضلعی بود البته بیشتر وقت ها از خودکارش استفاده میکرد آن روز ها خودکارها همه بیک بود و بدنه چند ضلعی داشتند. خودکارها دردشان همان اندازه بود.

یکی از دوستانم بود که وقتی مداد بین انگشتش می گذاشتند شروع به داد و بیداد می کرد و چنان سرو صدا می کرد و دستش را تکان می داد که زود ولش می کردند یک روز به او گفتم چرا انقدر سرو صدا میکنی گفت دردش کمتر است دلشان می سوزد زود تر ول می کنند یک روز من هم همین کار را کردم ولی همان معلم که گفتم در کودکیش می دانست کدام مداد دردش بیشتر است نمی دانم شاید او هم در کودکیش دوستی مثل دوست من داشت و فهمید و بدون توجه به ناله های من با دقت و آرامش مداد را در جای بهتری گذاشت و بیشتر فشار داد.

من از قلم خاطره زیاد دارم خوب یادم هست یک از بچه های شرور مدرسه همیشه مدادی تیز داشت و هر وقت دعوا می کرد به شکم طرف مقابل میزد یکبار به سینه من مدادش را فرو کرد و نوک مداد در سینه من شکست درد زیادی داشت. اما با مشت زدم به صورتش طوریکه همان اندازه دردش بگیرد.

در نوجوانی میدیدم بچه های ته کلاس وقتی پرتقال و یا نارنگی تغذیه رایگان به دانش آموزان می دادند خودکارشان را بیرون می آوردن و با آن وسیله ای درست میکردن تا پوست پرتقال را به سر و گردن هم کلاسی های دیگر شلیک کنند، هنوز صدای خنده هایشان را در گوش دارم که از درد دوستشان شاد می شدند.

جوان که بودم دیدم یک از بچه محل هایمان در کنار خرابه های پشت خانه خودشان میله خودکار را بیرون کشید و بعد موادی را روی زرورق ریخت و دودش را با کمک همان میله خود کار به گلویش می فرستاد.  

هنوز وقتی به دستانم نگاه میکنم جای مدادها را میبینم که کبود شده است. شاید بخاطر همین هیچ وقت سیگار نکشیدم چون مرا یاد مدادهای بین انگشتم می انداخت!

از قلم می گفتم و نقش آن درتربیت و زندگیم.

بعد ها دیدم قلم را در مقابلم می گذاشتن و می گفتند بنویس … و من علی رغم میل باطنی باید می نوشتم، آنچه که می گفتند!

هنوز می نویسم ولی خیلی کمتر با قلم شاید باورش برایتان مشکل باشد اما کلکسیونی از قلم ها و خود کار و خود نویس دارم بیش از صد نوع … با همه ی آن ها خاطره دارم بیشترش را به من هدیه داده اند در مناسبت های مختلف. حتی چند جایزه نفیس دارم که با نام قلم و یا به شکل قلم هستند.

قلم چیز خوبی است. حتی خدا وند در قرآن به آن و چیزی که با آن می نویسند قسم خورده است.

من قلم را دوست دارم اما فقط برای نوشتن نه چیزی دیگری، این روزها که آغاز سال تحصیلی است باز به یاد قلم افتادم و بد ندیدم که از نقش تربیتی آن برای شما نیز بنویسم.

یا حق

جعفر صابری

فیلم مصاحبه با آقای دور اندیش

مصاحبه با دکتر جعفر صابری در خصوص بر رسی مشکلات مهاجرین افغانی

نشستی دوستانه با دکتر جعفر صابری میدر موسسه آشتی  در خصوص مشکلات مهاجرین بخصوص افغانیان مهاجر در ایران و تاجیکس

تان

دهکده آشتی

نشستی دوستانه با آقای دکتر جعفر صابری مدیر عامل موسسه آشتی در خصوص اتفاقات کشور دوست و برادر افغانستان و مشکلات پیش روی پناهندگان.

جناب صابری سلام ممنون که در این نشست با ما هستید:

-خواهش میکنم .من هم به نوبه خود عرض سلام واحترام خدمت خوانندگان محترم این متن خبری دارم و متأسف هستم که در قرن حاضر باید شاهد این جنایات غیر بشری آن هم در همسایگی خود باشیم.

 – جناب صابری چه باید کرد و شما چه پیش بینی نموده اید؟

 – بیش از چهال سال است که کشور افغانستان درگیر موضوع جنگ شده ابتدا اشغال روسها و بعد طالبان و بعد جنگ داخلی و بعد هم حضور آمریکای ها  این عزیزان کمتر فرصت دیدن یک روز خوش داشته اند دوستی من با مردم خوب افغانستان از زمان برک کارمر و بعد شهید امدد شاه مسعود بزرگوارو دیگر عزیزان است مجاهدانی که از جان مایه گذاشتند تا امنیت و استقلال کشور را حفظ نمایند از همان زمان تا کنون  کشور ایران بیشترین آمار پناهندگان جهان را در خود جای داده و کم  یا زیاد سعی نموده اند که  برای پناه جویان کاری بنماید ما نیز بطور غیر مستقیم در طول بیست سال گذشته خدماتی را داشته ایم ولی این خدمات بسیار ناچیز است و امید واریم زین پس بتوانیم قدمهای ارزشمندی را با همکاری دوستان برداریم در این خصوص من از طرف  جناب پروفسورمحسن صادقی  قائم مقام دبیر کل

 و ریاست محترم سازمان حقوق بشر در جمهوری اسلامی ایرانقول میدهم کار های ارزشمندی را بتوانیم انجام دهیم . البته با کمک خود عزیزان مهاجر و پناهنده.

-جناب صابری این کمک ها چگونه و به چه شکل خواهد بود؟

 مهمترین کار ما اشتغال زایی و درمان و آموزش خواهد بود چرا که در سیاست های موسسه آشتی سلامت در اولویت است وکودکان، زنان و سالمندان در اولویت حمایت های ما خواهند بود.

 • نحوه کمک ها به چه شکل است؟
 •  برنامه ما مدیریت موضوع توسط خود عزیزان افغانی است یعنی ما چند کار گروه درست کرده ایم که به موضوعات و مشکلات مهاجرین رسیدگی نمایند ما بیش از یک ماه قبل جلسه داشتیم و البته از سال قبل نیز     زیر  ساختهایی را فراهم نموده ایم دوست عزیزما آقای اعتمادی بعنوان کارشناس امور پناهندگان با دارا بودن مجوز های لازم به مشاوره و کمک در بخش امور اتباع بیگانه خدمت میکند و او با قوانین کشور بیشتر آشنایی دارد ولی ما سعی  داریم تا با امکان سنجی و توان یابی دوستان مهاجر و پناهندگان از وجود خود ایشان برای حل مشکلات یاری بجوئیم سیاست ما ابتدا توان سنجی است در جای جای کشور و این کمک بزرگی است که دوستان مهاجر و پناهنده اطلاعات مورد نیاز مارا به ما برسانند  هر چه زود تر این اطلاعات به دست ما برسد برنامه ریزی ها زود تر شروع میشود و کار با دقت بیشتری دنبال خواهد شد.
 •  این اطلاعات چیست و چگونه باید تکمیل شود؟
 •  این اطلاعات در یک فرم ساده آماده شده ودر سایت نیز قرار خواهد داشت دوستان باید به هم اطلاع دهند و فرم را برای ما ارسال نمایند بهترین راه ارسال فرم نیز همین شماره واتساپی است که متعلق به یکی از دوستان       می باشد .
 •  این اطلاعات چه خواهد شد.
 •  این اطلاعات به ما کمک میکند بدانیم سطح سواد و تحصیلات و تخصص افراد چقدر است کی به ایران آمده اند مجرد یا متأهل هستند، بچه دارند یا خیر و در نهایت به ما کمک میکند تا کمک های مختلف را به عدالت بیشتری به دستشان برسانیم و یا آموزشهای خودرا در مناطق مختلف بسته به نیاز و امکانات گسترش بدهیم.
 • چه مقدار زمان برای تکمیل فرم هست .
 • ببینید این که ما زمان بگذاریم معنا ندارد من پیش بینی میکنم به جز مهاجرین و پناهندگان فعلی جمعیت زیادی به زودی به کشور ایران چه قانونی و چه غیر قانونی خواهند آمد و امید وار هستم مسئولین کشور ایران نیز مارا چون گذشته کمک و راهنمایی نمایند ما تابع قوانین ایران هستیم و نمیتوانیم خود سرانه کاری کنیم خوشبختانه دولت و مسئولین با توجه به اطلاع از نیات بشر دوستانه ما همواره مشوق مان بوده اند ولی این که دوستان فرمها را جدی نگیرند به خودشان لطمه میزنند و کار مارا عقب می اندازند.
 •  زمان مشخص چیست؟
 •  حتی یک روز زود تر اهمیت دارد و باید بین خودشان نیز اطلاع رسانی نمایند اطلاعات کاملاً محرمانه و دست خود عزیزان افغانی است و حتی من نیز نیازی به دسترسی این اطلاعات ندارم و ما کار ستادی میکنیم برنامه های ما کلی است .
 • این برنامه ها برای قشر خاصی است؟
 •  منظور شما را  متوجه نمیشوم ما هیچ محدودیتی برای افراد قائل نیستیم فقط اولویت کودکان ، زنان و سالمندان همین مورد نظر است و البته افراد تحصیل کرده و جوان که به ما کمک نمایند بسیار مهم است .
 •  جناب صابری مطلب دیگری هست که بفرمائید ؟
 •  خیر فقط من از یاری دوستان افغانی و عزیزانی که با ما همکاری میکنند سپاسگزار هستم و از سفارت محترم افغانستان و دبیر سفارت خانه ها نیز خواهش میکنم به ما کمک کنند این بحران بشری و نسل کشی پیش رو بسیار درد ناک است حتی یک انسان نیز نباید از کمک های ما محروم بماند ما موظف هستیم به یکدیگر کمک کنیم در این خصوص بیشتر خود افغانیان عزیز، جوانان مخصوصا با ید حداقل روزی یک ساعت برای کمک وقت بگذارند و این فرمها را تکمیل و بری ما ارسال نمایند. ممنون از شما
 • مطلب دیگری  هست ؟
 •  سلامتی شما، خیر تلفن من نیز در این گزارش وجود دارد البته فقط باید از طریق واتساپ در صورت نیاز به من پیام دهند در غیر این صورت شماره دیگر در اختیار  مهاجرین و پناهندگان است که مسئولیت آن با یک عزیز افغانی می باشد خط من فقط واتساپ پیام بدهند تا دوستان بتوانند در صورت نیاز پاسخ گو باشند  با من تماس تلفنی نگیرند من نمیتوانم پاسخگو باشم ولی واتساپ هست .فرمهارا نیز فقط به همان خط واتسا پ که مشخص شده است ارسال نمایند.
 • ممنون از شما
 • خواهش میکنم در ضمن انجمن های دیگری نیز با ما همکاری میکنند که لازم است از آنها تشکر کنم بخصوص دوست خوبم دکتر ابراهیم صنوبری مدیر مؤسسه بین المللی سفیران صلح  که قول یاری به ما را داده است.

تلفن واتساپ ارسال مطالب

09121199415

09171893005

فرم شماره 109

 با عرض سلام

روش تکمیل این فرم به شرح زیر است

 برای هر نفر یک فرم باید تکمیل شود:

در قسمت همراه و خانواده  نامه همراه و یا سرپرست خانواده  را بنویسید.

 نام و نام خانوادگی :

 نام پدر:

 نام مادر:

  تولد به روز ماه و سال نوشته شود.

 میزان تحصیلات:

 تاریخ ورد به ایران:

محل تولد :

 محل تحصیل :

نام همسر:

تعداد فرزندان:

 نام فرزندان:

1-

2-

3-

4-

5-

6-

تعداد افراد تحت تکفل و سرپرستی شما مانند مادر ، پدر، خواهر، برادر
برایشان فرم تکمیلی همراه نمائید ولی فقط نامشان را در اینجا بنویسید و نسبت شان را با شما:

نام

 نسبت
 تاریخ تولد:

شغل قبلی:

 شغل فعلی:

در چه رشته ای توانایی و مهارت دارید:

 میزان توانایی شما:

 آیا معلولیتی دارید:آیا بیماری خاصی دارید:

 آیا همسر و یا فرزندان شما بیماری خاصی دارند:

 آیا کسی از افراد تحت تکفل شما بیماری خاصی دارد:

نام بیماری وزمان ابتلا به آن:

وضعیت اقامتی شما

با مجوز

بی مجوز

 در حال پیگیری

محل سکونت

تعداد اتاق ها

 متراژ محل سکونت

 امکانات موجود در خانه:

 تلوزیون

یخچال

چراغ گاز

 آدرس محل سکونت:

تلفن تماس خود

تلفن تماس دوست نزدیک شما:

 نام سه نفر از دوستان و تلفن تماسشان:

1-

2-

3-

علاقه شما به چه هنری است:

با چه هنری آشنایی دارید.

موسیقی میدانید:

امکان دسترسی به شبکه های اجتماعی دارید؟

ایمیل خود را بنویسید:

تلفن واتساپ ارسال مطالب

09121199415

09171893005

دیدار دکتر جعفر صابری با دوستان افغانی مهاجر و بررسی  مشکلات موجود 

ناز نکن

ناز نکن  !

صبحدم مرغ چمن با گُلِ نوخاسته گفت
ناز کم کن که در این باغ بسی، چون تو شکفت

گُل بخندید که از راست نرنجیم ولی
هیچ عاشق سخنِ سخت به معشوق نگفت

حافظ شیرین کلام در این ابیات بسیار زیبا پیچیده ترین نکته اخلاقی و تربیتی را به ما آموزش میدهد که شاید چندین جلسه درس با ید طی بشود تا انسان  این روش درست را بیاموزد .

سخنم با دوستانی است که خوب میدانندهر واژه چه مقدار بار تربیتی و اخلاقی دارد و نباید به سادگی هر کلمه ای را به زبان آورند و  بعد در بهترین شرایط بگوئیم ببخشید ناراحت بودم و این واژه ها را گفتم .که البته بیشتر وقت ها هم کمتر کسی پوزش میخواهد و توقع داریم  طرف مقابل خودش درک  کند که ما ناراحت بودیم و چیزی گفتیم همین!

در بیشتر مواقع خانم ها هستند که راحت و بی پروا هر چه دلشان میخواهد را  به همسرشان می گویند و بلافاصله  برخورد متقابلی را دریافت میکنند که متأسفانه گاهی فیزیکی است و این آغاز نافرجامی میشود برای پیش رفتن به یک نا کجا آباد .

البته نباید فراموش کرد که بالاخره مرد ها کاری میکنند که حرفی میشنوند و به نوعی آغاز گر این جنگ داخلی همانا آقایان هستند اما سخن با بانوانی است که می اندیشند به جهت زن بودن حقشان است که در پایان داستان مرد همه چیز را نادیده گرفته و ناز همسرش را بخرد … متاسفانه اینجا باید خبر بدی را بدهم گاهی وقتها این روش پاسخ نمی دهد و مرد هایی هستند که راهی جز ناز کشیدن همسرشان را بر می گزینند و این دیگه خیلی بد میشود .

به تجربه می گویم که متأسفانه گرچه بازنده این بازی هر دو هستند اما زنان زجر بیشتری خواهند کشید هم به لحاظ روحی و هم جسمی و جانی

 پس پیشنهاد میکنم تا روش مدیریت آن هم از نوع اپراتوری را تجربه کنند .

 بیش از دو سال است بر روی روشهای مدیریتی بانوان در خانه و اجتماع تحقیقاتم را می نگارم و امیدوار هستم در مجموعه ای با نام زنان امپراتور به زودی در اختیار علاقه مندان قرار دهم.

 و در پایان عرض میکنم اگر به دنبال زندگی شاهانه و راحت و بی درد سر هستید هیچ کس یار شما نیست جز خودتان به دنبال ناجی در زندگیتان نباشید .

 یا حق

 جعفر صابری

فقط به اندازه یک قبر

دوست و همکار گرامی سرکار خانم دکتر واله کردستانی (ش-ا) که از مفاخر فرهنگ و هنر کشور عزیزمان ایران است و بیش از پانزده سال نیز سردبیر هفته نامه بین المللی همسر بود چندی پیش خبر بستری شدن عزیز هنرمندی را به من داد و بعد با صدایی اندوهگین طوری که به سختی سعی میکرد بغض نهفته در گلویش را نگاه دارد به من گفت شما تلاش کن لااقل به اندازه یک قبر برای هنر مندان این آب و خاک ارزش قائل باشند و پس از مرگشان همین اندازه قدردانشان باشند!

سال گذشته خانم منیر دارائی مدیر اسبق موزه ملی هنر تلاش بسیاری نمود تا یکی از هنر مندان با سابقه و نامی را بتواند لااقل در قطعه نام آوران بهشت زهرا به خاک بسپرند و البته خدا رحمت کند زنده یاد علی مرادخانی را که معاونت سابق امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی  از سال ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۶ بود، را که تلاش های ارزنده ای می نمود کم نیستند مسئولین دلسوز بخش فرهنگ و هنر کشور که لااقل به مرده هنر مندان احترام لازم را میگذارند و سعی دارند مراسم در خور شخصیت ایشان را برگزار نمایند اما با کدام بودجه و چه شرایطی ؟

 بدلیل نرخ تورم و هزینه های سر سام آور، قبر ها نیز گران شده و از طرفی این گونه شایسته تر است که اگر شخصی به عنوان هنرمند ، و صاحب سبک در زمان حیاتش شناخته شده به رسم قدر دانی در مکانی ویژه این گونه افراد دفن شود .

 بدلایل مختلف مکان فعلی اشباع شده و لذا باید به فکر مکانی مناسب تر و بزرگ تر برای این موضوع باشیم تا در آینده بتوانیم این کمترین را از ایشان دریغ ننمائیم.

 البته با دعای طول عمر باعزت و صحت و سلامت برای این اساتید بزرگوار.

 یا حق

 جعفر صابری

تهران : صادقیه – باغ فیض – میدان باغ فیض – ابتدای خیابان شهید قربانی شریف -پلاک هشت واحد 7

ملاقات با وقت قبلی  saberi.jafar@gmail.com

saberi.jafar اینستاگرام

00989121199415

تلفن 02144608672

فکس

02144608419

برای  هر گونه پرداخت از همینجا اقدام کنید: